עשר סיבות לעבור לגור ביישוב-קדימה - מימון נכסים

חדשות ועידכונים

עשר סיבות לעבור לגור ביישוב-קדימה

בשנים האחרונות הפך יישוב קדימה לאחד מיעדי הנדל”ן המבוקשים ביותר. המיקום המושלם שלו מאפשר לתושביו להישאר קרובים למרכז, ובו בזמן לחזור כל יום לבית באווירה כפרית ונינוחה. זוהי הבחירה האידיאלית למשפחות, וגם למי שרוצה ליהנות מקצת שקט אבל חשוב לו להישאר בעניינים.

לגור ביישוב במרכז הארץ

אחת היתרונות המשמעותיים של קדימה בעולם הנדל”ן הוא המיקום האידיאלי שלה. יישוב קדימה שבשרון הפך מאז שנת 2003 למועצה מקומית הכוללת גם את היישוב הסמוך צורן. היישוב נמצא צפונית לכפר סבא ודרום-מזרחית לנתניה, והוא כולל כ-18,000 תושבים. בזכות המיקום שלו, יכולים התושבים ליהנות מאווירת הטבע גם במרכז הארץ.

יישוב וותיק ומבוסס 

לקדימה היסטוריה מכובדת ועשירה. היא התחילה את דרכה כמושבה חקלאית בשנת 1933, ושמה ניתן לה על ראשי היישוב שראו בכך סגולה לבאות. לאחר הקמתה של מדינת ישראל הצטרפו למושבה עולים רבים, והיא התפתחה וגדלה עד שבשנת 1950 היא הוכרזה כמועצה מקומית. קדימה המשיכה לגדול ובשנת 1996 הוקמה בה שכונה חדשה שצירפה משפחות חדשות ליישוב.

בית קרקע שתמיד חלמת עליו

כמעט כל משפחה חולמת לרכוש בית צמוד קרקע שיאפשר לילדים קצת להשתולל בחוץ, ולהורים ליהנות מהשקט. עלותם של בתים צמודי קרקע במרכז הארץ עלולה להיות גבוהה מאוד, כאשר הדבר תלוי כמובן בגודלו של שטח הבית ובמספר החדרים שבו. זה בדיוק הזמן להגיע לקדימה ולהתרשם מהמבחר הרחב של בתים צמודי קרקע. כאן ניתן למצוא מגוון רחב של בתים בדרגות שונות, כמו גם דירות גן מקסימות.

השקעה מצוינת

בעולם הנדל”ן של היום, רבים מחפשים אחר יעד הנדל”ן הבא. יש מי שבוחר להשקיע בדרום הארץ או בצפונה, אך למעשה אין סיבה לנדוד רחוק מדי מן המרכז. הפרויקטים השונים שנערכו בקדימה-צורן, הובילו להתפתחות מהירה של האזור, ומשכו אליה משפחות רבות שביקשו להשתלב ביישוב. הציפייה היא שמחירי הדירות והבתים באזור ימשיך לטפס בשנים הקרובות, ועל כן מי שמחפש יעד השקעה בעל פוטנציאל לרווח משמעותי, כדאי בהחלט שישקול גם אפשרות זאת.

החיים בירוק

אזור השרון נחשב מאז ומתמיד כאחד האזורים הירוקים ביותר במרכז הארץ. אלא שמאז התפתחותן של ערי השרון המרכזיות, החלו השטחים הפתוחים בערי השרון להצטמצם. לא כך בקדימה. שטחו של היישוב הוא כ-11,000 דונם, וכ-3,000 דונם מהם מוקצבים לבנייה. המועצה המקומית מכירה בחשיבותם של שטחים פתוחים, ועל כן כולל היישוב מטעים, שטחים חקלאיים ואף יער מטופח המושך מטיילים רבים מן האזור.

השכנים נאים בעיני

אחד מנקודות החוזק המרכזיות של קדימה היא האוכלוסייה האיכותית שלה. חלקם הגדול של התושבים הם אנשים משכילים העוסקים במקצועות חופשיים או בעולם האקדמיה. ביחס לממוצע הארצי, שיעור התושבים המועסקים בתחומים אלו גבוה מאוד, בקרב גברים ונשים כאחד. גם מעמד הביניים ביסס היטב את מקומו ביישוב והוסיף לחזק את האוכלוסייה במקום.

קדימה למשפחות

בבדיקה שערך מגזין כלכליסט בשנת 2011, נמצא כי קדימה היא אחת הערים הטובות ביותר לגדל בהם ילדים. האווירה הקהילתית, השטחים הפתוחים, הגינות והשדות הירוקים הופכים את קדימה למקום האידיאלי לגדל בו את ילדי המשפחה. בקדימה מערכת חינוך מצוינת הכוללת שלושה בתי ספר יסודיים, שתי חטיבות ביניים ותיכון אחד. ביישוב מתקיימת גם פעילות של תנועות נוער המעודדת את השתתפות הילדים בעבודה התנדבותית בקהילה, וכמו כן קיים בה מתנ”ס, בריכה ומרכז ספורט.

קהילה חמה ותומכת

רבים בורחים לעבור לגור בקדימה לא רק בגלל שטחיה הפתוחים  וקרבתה למרכז, אלא גם בשל האווירה הנעימה והחמה השוררת בה. זהו מקום מגורים נפלא לא רק למשפחות אלא גם לזוגות וליחידים בגיל השלישי, כשביישוב קיימת  תכנית תמיכה עניפה בתושבים. המועצה של היישוב מנהלת מספר תכניות התנדבות בקהילה, כמו גם תכניות פנאי איכותיות ומגוונות. תושבים בני הגיל השלישי מוזמנים למועדונים ולפרלמנט של היישוב, ולצד זה קיימת גם תכניות טיולים חוויתית ברחבי הארץ בהדרכתם של מדריכי טיולים מוסמכים.

קצת תרבות

רשת המתנ”סים של קדימה צורן בשיתוף המועצה המקומית מודעים לצורך החשוב של התושבים בתכנית תרבות עשירה. על כן כל חודש מפורסמים באתר רשת המתנ”סים לוח האירועים הצפוי הכולל תכנית פעילות המתאימה לכל המשפחה. אין צורך לנסוע אל מחוץ ליישוב, במתנ”סים מתקיימות פעילויות רבות כגון מופעים לילדים, הרצאות למבורגים, קונצרטים והופעות אמנים. בנוסף על כך, במתנ”סים מקיימות סדנאות שונות כמו גם הדרכות הורים בנושאים שונים.

הטבע קורא לך

סמוך ליישוב יכולים התושבים לטייל בפנינה קטנה העונה לשם “שמורת קדימה”. זהו יער הכולל בעיקר עצי אלון והטיול בה מתאים לכל חברי המשפחה. השמורה נמצאת בשוליו הצפון-מזרחיים של היישוב, מקצה רחוב חנקין, שממנו ניתן להגיע לשביל אלוני קדימה. כאן, בצילם של עצי האלון הוותיקים פורח אירוס הארגמן ולצידו צומח גם התורמוס הארץ-ישראלי היפיפה, כמו גם צמח נדיר בשם אספסת איטלקית. תקופת הפריחה (חודש פברואר עד מרץ) הופכת את השמורה למקום בילוי נהדר ליחידים ולמשפחות כאחד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *